Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Çubarov'dan Kurban Bayramı tebrik mesajı

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Türk ve İslam aleminin iklimine girdiği Kurban Bayramı’na ilişkin tebrik mesajı paylaştı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Çubarov, “Kırım Tatar Milli Meclisi ve şahsım adına, sizlerin İslam’da en büyük bayramlardan biri olan Kurban Bayramı’nızı kutluyorum” ifadeleri ile Müslümanların bayramını tebrik etti.

Kurultay

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Çubarov'dan Kurban Bayramı tebrik mesajı

KTMM Başkanı Refat Çubarov'un bayram tebriği şu şekilde:

"Hürmetli vatandaşlar ve dindaşlar! Sevgili vatandaşlar, Kırım Tatar Milli Meclisi adına ve kendi şahsım adına sizlerin İslâm'da en büyük sayılan bayramlardan biri olan Kurban Bayramınızı kutluyorum. Yüce Rabbimiz tarafından bağışlanan bu Kurban Bayramı vesilesiyle İslam dinine mahsus olan doğruluk, samimiyet, dürüstlük, sabır, itaat, kanaatkârlık, merhamet, adalet, mertlik, fedakârlık, af, temizlik gibi ahlaki sıfatlarğ uymak meselesinde Müslümanları teşvik ediyor.

Ukrayna Müslümanları, bağımsız Ukrayna devletine hizmet etme konusunda diğer dinlerin mensupları olan vatandaşlar ile beraberdirler. Bunun için, Kırım'da, Ukrayna devletinin toprak bütünlüğünü yeniden sağlamak, Ukrayna'daki müslüman ümmetinin baş vazifesidir.

Kırım'ın Rusya tarafından işgal edilmesinin üzerinden 6 yıl geçerken, işgal şartlarından Kırım Tatar halkının gösterdiği cesaret tüm dünyaya şunu anlatıyor ki, Kırım'ın yerli halkı olan Kırım Tatarları adalet refah ve fedakarlığa sadık kalmaktadır. Allah hepimize bol rahmetini, mağfiretini ve razılığını buyursın!"

KTMM
kurban bayramı

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar


En Çok Okunanlar