Kırım Tatar Kongresi üyesi Ervin İbragimov, polis tarafından kaçırıldı: Görüntüleri ortaya çıktı

Rusya'nın işgal ettiği Kırım'da kaçırılan siyasetçi ve aktivist Kırım Tatarları'nın sayısı her geçen gün artıyor. Dünya Kırım Tatar Kongresi üyesi Ervin İbragimov 24 Mayıs'ta kaçırılma görüntüleri ortaya çıktı.

Kurultay

Kırım Tatarı genç, polis tarafından böyle kaçırıldı (Video)

Rusya Kırım'ı işgal ettiği tarihten bu yana Tatar üzerindeki baskılarını her geçen gün artırıyor. İşgal ile birlikte vatansever Tatarlar kaçırılıp işkenceye maruz kalıyor ya da öldürülüyorlar.

Kırım'da hakimiyetini zorbalıkla kurmak isteyen Rusya'nın bu tavırlarına Tatar halkı yeni değil. Geçmiş tarihten bu güne kadar Rusya'nın Tatar 'rahatsızlığı' varlığını hep korumuştur. Bugün yine senaryolar aynı, fakat işkence, yıldırma metot ve bahaneleri farklı, hatta daha da amansızca.

Kaçırılmalara son olarak Dünya Kırım Tatar Kongresi Yönetim üyesi soydaşımız Ervin İbragimov da eklendi. Kendisinden 24 Mayıs tarihinden itibaren haber alınamazken, kaçırılma anının görüntülerine ulaştık.

Bahçesaray şehrinde evinin yakınlarından arabasının kapıları açık bir şekilde bulunan Ervin İbragimov'a Rus polisler yaklaşıyor, daha sonra Ervin İbragimov kaçmaya çalışırken, polisler de onu tutmaya çalışıyor ve ağaçlık alana doğru çekiliyor. Kaçırılma olayından önce arkadaşlarına defalarca kimliği belirsiz kişiler tarafından takip edildiğini söylediği de öğrenildi.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Nariman Celal, Ervin İbragimov'un kaybolmadan önce babasını arayarak arabanın evrakların nerede olduğunu sorduğunu ve ondan sonra onunla iletişimin kesildiğini belirtti. 

Kaybolduğu günden bu yana Kırım ve Rusya yönetimine defalarca başvuran aileye cevap verilmezken, umutlar yitirilmiş değil.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar