Kırım Saati'nin bu programda konuğu Kırım Ailesi'nin kurucusu Anife Kurtseitova oldu

Kırım Saati programının 8 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan bölümünde, Aydın Taş’ın canlı yayın konuğu Kırım Ailesi’nin kurucusu Anife Kurtseitova oldu.

Kurultay

Kırım Saati'nin bu programda konuğu Kırım Ailesi'nin kurucusu Anife Kurtseitova oldu

Kırım Saati programının 8 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan bölümünde, Aydın Taş'ın canlı yayın konuğu Kırım Ailesi'nin kurucusu Anife Kurtseitova oldu.

Kırım Ailesi, Kırım'ın işgali sonrasında Kıyiv'de Kırım Tatar çocuklarının eğitimine yönelik bir okul olarak kuruldu. Kırım Ailesi'nin kurucusu Anife Kurtseitova, Kırım Ailesi'nin kuruluş amaçlarını ve faaliyetlerini QHA'nın Kırım Saati programında anlattı

Kurtseitova, Kıyiv'de "Kırım Tatar çocukları için neler yapılabilir?" sorularına yanıt arayan 4-5 aile ile yola çıkarak kurulan Kırım Ailesinin, anadilde eğitim, tarih, edebiyat, müzik gibi alanlarda çalışmalar yaptığını aktardı.

Kurtseitova, Kırım Ailesi'nin akıbetinin ne olacağı sorusuna şöyle cevap verdi:

"Ne olacağını bilmiyorum&8230; Tek bildiğim ve emin olduğum şey, biz birbirimizi görmeye devam ederiz. Katılım gösteren insanların katılımı Kırım'da da sürer. Birbirimize desteğimiz devam eder, birlikte çalışmaya devam ederiz. Bir çaresi mutlaka bulunur."

Programın ardından Kırım ailesi belgeseliyayınlandı.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar