Rus askerler Kırım'da Ahıska Türklerinin düğünü bastı: 1 yaralı!

Kırım'ın işgal edildikten sonra yaşanan iç çatışmalar artarak devam ediyor. Rus askerleri bu defa Ahıska Türklerinin düğününü basarak bir kişiyi silahla ağır yaraladılar. Yaralının yakınları Rus işgalcilerden korktukları için olaya ilişkin konuşmaktan kaçındı.

Kurultay

Rus askerler Kırım'da düğün bastı: 1 yaralı!

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Nariman Celal, Rusya tarafından işgal edilen Kırım'ın Armanpazarı (Armyansk) bölgesinde Ahıska Türklerinin düğününde 1 soydaşımızın yaralandığını bildirdi.

Konu ile ilgili bilgi veren Celal, "Şimdi aktivistlerimiz, durumu öğreniyor. Aldığımız bilgilere göre, Armanpazarı kontrol noktasına yakın bulunan Suvorovo köyünde 6 Ağustos tarihinde düğün yapılıyordu. Söz konusu kişi Kırım Tatarı değil, Ahıska Türküdür. Bahsettiğim düğüne Rus askerler geldi. Rus askerler karşı grubla ihtilaf ortaya çıktı. Silahlardan açılan ateş sonucunda sivil insanlar yaralandı" diye konuştu.

Yaralı Ahıska Türkün hastanede bulunduğunu, ama hiç kimsenin onun yanına gidemediğini belirten Celal, yaralanın akrabaları ise olay hakkında konuşmaktan korktuğunu kaydetti.

Celal, "Kolluk kuvvetleri durumu kontrol altına aldı. Yerel aktivistlerden bazı bilgileri alabiliyoruz. Bugün onun yakınları ile irtibata geçmeye çalıştık. Adamın gerçekten silahtan vurulduğunu ve hastanede yattığını öğrendik. Onun durumu ile ilgili net bilgilere sahip değiliz" dedi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar