Kırgızistan'ın güney başkenti Oş'taki turizm festivalinde büyük fuar

Kırgızistan'ın güney başkenti Oş'taki Alımbek Datka kültür merkezindeki turizm festivalinde Kırgız folklorunun yer aldığı geniş çaplı fuar düzenlendi.

Kurultay

Güney başkent Oş'ta büyük fuar

Kırgızistan'ın güney başkenti Oş'taki Alımbek Datka kültür merkezinde, Kırgızistan Halkları Asamblesinin Oş şubesi temsilcileri, turizm endüstrisi temsilcileri, tarımsal üreticiler ve kentin girişimcileri, halk gelenekleri ve el sanatlarının bir gösterimi olan Kırgız folklorunun yer aldığı geniş çaplı fuar düzenlendi.


FESTİVAL BÖLGELERE AYRILDI
Festival merkezi, yemek bölgesi, sergiler, usta sınıfları, gelenekler ve görenekler bölgesi, "2019 Oş Türk Dünyası Kültür Merkezi" uluslararası programı için Oş'u ziyaret eden Türk dili konuşan ülkelerin sanatçıları tarafından çocuk çizimleri ve resimleri sergisi olmak üzere bölgelere ayrıldı.

OŞ ŞEHRİ TÜM TÜRK DÜNYASINCA TANINDI
Oş Belediye Başkanı Taalaybek Sarıbaşov, Oş Fest 2019 2. Turizm Festivalinde konuşma yaptı.Belediye başkanı Sarıbaşov yaptığı konuşmada, Oş şehrinin bu yıl düzenlenen "Oş, Türk Dünyası Kültür Merkezi" programı kapsamında tüm Türk dünyasında tanıtıldığını vurguladı.

FUARDA YER ALAN ETKİNLİKLER
Fuar çerçevesi kapsamında Oş ulusal tiyatrosu oyuncuları, genç dans takımları ve sanatçıların katılımıyla konser gerçekleştirildi.
Ayrıca, festivalde genç ve yetenekli tasarımcıların defilesi düzenlendi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar