Kırgızistan-Gürcistan ''İkinci Siyasi İstişare Toplantısı''nı Tiflis'te gerçekleştirdi

Kırgızistan ile Gürcistan arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra güncel konuların da ele alındığı İkinci Siyasi İstişare Toplantısı, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te yapıldı.

Kurultay

Tiflis'te Kırgızistan-Gürcistan ilişkilerini ele alan kritik toplantı

Kırgızistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Azizbek Madmarov ile Gürcistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Laşa Darsaliya başkanlığında istişareler gerçekleştirildi.


İkili istişarelerde, Kırgızistan Başbakanı Muhammedkalıy Abılgaziyev'in 17-19 Temmuz 2018'de Gürcistan'a yaptığı ziyaretin ardından yapılan anlaşmaların uygulanmasına dikkat çekildi.

Kırgızistan Dışişleri Bakanlığının açıklamasına göre, Kırgızistan ve Gürcistan arasında yapılan İkinci Siyasi İstişare Toplantısı'nda,  siyasi, ticari, ekonomik, kültürel ve insani sektörlerde ikili iş birliğinin geliştirilmesi konuları ele alındı.

2020 PROGRAMI YAPILDI

Ayrıca toplantıda, 2020 yılında Kırgızistan-Gürcistan Hükümetlerarası Ekonomik ve İnsani İşbirliği konusunda 2. Toplantısının yapılmasının önemine değinildi.

Kırgız-Gürcü taraflarca ikili ilişkilerin yasal çerçevesinin durumunu görüşülüp, güncelleme ve genişlemenin önemine dikkat çekildi.

Aynı zamanda Kırgızistan heyeti, Gürcistan Parlamentosu Dostluk Grubu Başkanı David Matikaşvili ile toplantı düzenledi. Toplantıda, ülkeler arasındaki parlamentolar arası işbirliğinin daha da genişletilmesiyle ilgili konular masaya yatırıldı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar