Kırgızistan'da, aile sağlığı merkezi TİKA tarafından yenilendi

Kırgızistan'ın kuzeyinde bulunan Narın bölgesindeki 40 yıldır bakımsız olan, 54 doktorun görev yaptığı aile sağlığı merkezi yenilendi.

Kurultay

TİKA'dan, Kırgızistan'daki sağlık merkezine destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA), kış mevsiminin en çetin yaşandığı Kırgızistan'ın kuzeyindeki Narın bölgesine bağlı At-Başı ilçesinde bulunan aile sağlığı merkezi yenilendi.

TİKA Bişkek Program Koordinatörlüğü, iki katlı ve 24 odadan oluşan, 54 doktorun görev yaptığı, 40 yıldır hiç bakım görmediği belirtilen aile sağlığı merkezini yenileyerek törenle teslim etti.

TÖRENE PEK ÇOK DAVETLİ KATILDI 

Törene Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, eşi Vasilika Fırat, Büyükelçiliğin İçişleri Müşaviri Mehmet Tatlı, Kırgızistan Sağlık Bakan Yardımcısı Erkin Çeçeybayev, Kırgızistan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Narın Milletvekili Almazbek Baatırbekov, Sosyal Demokrat Partisi Narın Milletvekili Jıldız Musabekova, Narın Valisi Amanbay Kayıpov ve TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu katıldı.

Bakan Yardımcısı Çeçeybayev, Narın kentinde veba gibi bulaşıcı ve öldürücü hastalıklarla mücadele merkezi ile Sağlık İşleri Müdürlüğü binasının yenilenmesine yönelik yardım yapılması için ricada bulundu.

KAYIPOV: EN BÜYÜK ZENGİNLİK SAĞLIK

Narın Valisi Kayıpov, Türk halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ve Kırgız halkının 31 Ağustos Bağımsızlık Bayramı'nı kutlayarak, bölgesine sağlık desteğinde bulunan Türk Büyükelçiliği ve TİKA'ya teşekkür etti.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar