Kırgızistan'da 28. Bağımsızlık Günü Coşkusu

Kırgızistan'da "31 Ağustos Bağımsızlık Günü" çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kurultay

Kırgızistan'da 28. Bağımsızlık Günü

Kırgızistan tarihinde devlete ve topluma hizmetleriyle önem taşıyan şahsiyetlerin canlandırıldığı, tiyatro gösterileri yapıldı.

Bağımsızlık günü kutlamaları, Kırgızistan'ın milli marşıyla başlarken, programa Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov, Başbakan Muhammekalıy Abılgaziyev, Yüksek Mahkeme Başkanı Aynaş Tokbayeva, Genelkurmay Başkanı Rayimberdi Düyşenbiyev, Eski Cumhurbaşkanı Roza Otunbayeva, kabine üyeleri, milletvekilleri, diplomatlar, yabancı ülkelerin misyon şefleri gibi çok sayıda davetli isim katıldı.

CEENBEKOV: BAĞIMSIZLIK BİZE ATA BABALARIMIZDAN KALDI

Cumhurbaşkanı Ceenbekov, Kırgızistan halkının bağımsızlık gününü kutlayarak, "Bağımsızlık yüzyıllardır nesillerin emeğiyle ve gözyaşıyla elde edildi. Nice insanımız kurban edildi. Bağımsızlık bize ata babalarımızdan kaldı. Bağımsızlığımızı korumalıyız. Devletin, iktidarın ve bağımsızlığın gerçek sahibi halktır." diye konuştu. 

Düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Askeri Bando Takımı tarafından yapılan müzik ziyafeti ilgi ve coşkuyla izlendi. 

Program, gençlik gruplarının dans gösterileri ve vatan ve dil konulu şarkıların söylendiği konserle devam etti.

BAĞIMSIZLIK GÜNÜ'NÜN 28. YILI

Kırgızistan, bağımsızlığını Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla 31 Ağustos 1991'de ilan etmiş ve 31 Ağustos "Bağımsızlık Günü" olarak kutlanmaya başlamıştı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar