"Kıran-4" operasyonuyla PKK'nın kış üslenmesine ağır darbe

Kıran-4 operasyonu kapsamında Erzincan'ın Kemah ilçesinde PKK/KCK'nın kış üslenmesine yönelik düzenlenen operasyonda, 11 sığınak ve mağara imha edilerek bölücü terör örgütüne ağır darbe vuruldu.

Kurultay

"Kıran-4" operasyonuyla PKK'nın kış üslenmesine ağır darbe

Valiliğin açıklamasına göre, PKK/KCK mensuplarının faaliyetlerinin deşifresi amacıyla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen istihbarat çalışmalarında, Dereköy köyü Acemoğlu Vadisi bölgesinde teröristlerce kullanılan sığınak ve mağaralar tespit edildi. Jandarma ekiplerince kış öncesi, Ağrı, Iğdır, Kars ve Erzincan'da teröristlerce kullanılan sığınak/barınak ve depoların imhası ve terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için harekete geçildi.

KIRAN-4 ŞEHİT JANDARMA BİNBAŞI YILMAZ TANKÜL OPERASYONU

"Kıran-4 Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül" adı verilen operasyona komando ve patlayıcı madde imha timlerinin de yer aldığı çok sayıda askeri tim katıldı, aramalarda bir mayın arama köpeği de kullanıldı.

OPERASYONDA ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT VE MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Sığınak ve mağaralardaki aramalarda bir G-3 piyade tüfeği, 34 ayakkabı, 17 el feneri, 25 led ampul, 4 serum, 4 pil bloku, 2 semer, birer akü, şemsiye, silah bakım kiti, hilti ucu, kazma, çekiç, uyku tulumu ile çok sayıda giyim eşyası, kişisel temizlik, inşaat, yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Örgütün kış üstlenmesine lojistik açıdan büyük zarar veren bu operasyonların kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı.

 

Kaynak: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar