Kıbrıs'ta soygun yapan Rusya vatandaşı ''dedektif' ülkesinde seri tecavüzcü çıktı

Rus uyruklu Alexander Satlaev adlı bir şahıs Girne'de, bir kadının boğazını sıkarak bayılttıktan sonra çantasından paralarını çaldığı gerekçesiyle tutuklandı. Rus medyası, Satlaev'in ülkesinde "seri tecavüz" suçundan 4 yıl hapse mahkum olduğunu öne sürdü.

Kurultay

KKTC'deki soyguncu Rus asıllı''dedektif' ülkesinde seri tecavüzcü çıktı

Girne'de bir kadını boğazını sıkarak bayılttıktan sonra çantasındaki paraları çalan Rus uyruklu Alexander Satlaev, kamera kayıtlarından tespit edilerek tutuklandı.

SOYGUN SUÇUNA MÜEBBET CEZA

Polis, zanlının mağdur kadının elindeki çantadaki 300 TL ile 35 Euro nakit parayı şiddet kullanarak aldığı için "soygun" suçunu işlediğini belirterek, bu suça müebbet hapis cezası öngörüldüğünü işaret etti.

"Soygun" ve "Ciddi Darp" suçlamasıyla tutuklanan Alexander Satlaev, Girne Kaza Mahkemesi'ne çıkarılarak, aleyhinde 2 günlük tutukluluk emri sağlandı.

RUS MEDYASINDAN "TECAVÜZ SUÇLUSU" DUYURUSU

Bununla birlikte, Rus medyasında çıkan bazı haberlere göre, Rusya Federasyonu'na bağlı Altay Özerk Cumhuriyeti bölgesinde polis müfettişi (dedektif) olan Alexander Satlaev, 2013 yılında 4 kişiye tecavüz ettiği gerekçesiyle görevinden alınıp 4 yıl hapse mahkum edildi.

Haberde, mahkeme tarafından "seri tecavüz" suçlamasından mahkum olan Alexander Satlaev'in mağdurlara kişi başı 250 bin Rus Rublesi tazminat ödediği ve geçtiğimiz mart ayında şartlı tahliyeyle serbest bırakıldığı öne sürüldü.

Satlaev'in, kurbanlarına "karanlık ve ıssız yerlerde" saldırdıktan sonra tecavüz ettiği ve olay yerinden gizlice ayrıldığı, daha sonra ise "kendi işlediği suç" mahalline giderek "inceleme" yaptığı ileri sürüldü. Olayın Rusya'da büyük yankı uyandırdığı belirtilirken, Satlaev'in tutuklandıktan sonra dedektiflik görevinden uzaklaştırıldığı iddia edildi.

ŞARTLI SERBEST, TECAVÜZ VE SOYGUN SUÇLUSUNA 2 GÜN TUTUKLULUK EMRİ

Soruşturmanın selameti açısından zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalması emri verildi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar