İrevan'daki toplantıda Dağlık Karabağ'la ilgili belge imzalandı!

Rusya, Ermenistan, Kazakistan, Tacikistan, Belarus ve Kırgızistan'ın üye olduğu Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü'nün (KGAÖ) ortak terör örgütleri listesi hazırlama kararının ardından, KGAÖ liderleri Dağlık Karabağ'la ilgili bir belgeyi de imzaladı.

Kurultay

İrevan'da Dağlık Karabağ'la ilgili flaş gelişme!..

Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, KGAÖ'nün ortak terör örgütleri listesi oluşturulmasını öngören belgeyi imzaladığını açıkladı.

Ermenistan'ın başkenti kadim Türk kenti İrevan'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katılımıyla gerçekleştirilen KGAÖ Kollektif Güvenlik Konseyi toplantısının ardından konuşan Sarkisyan, toplantı sonunda ortak terör örgütleri listesi oluşturulmasını ve teröre karşı ortak mücadele yapılmasını öngören bildirinin imzalandığını ifade etti.

Sarkisyan, imzalanan bildiri çerçevesinde liderlerin, yeni tehditleri göz önünde bulundurarak uluslararası arenadaki güncel sorunlar konusunda ortak yaklaşım benimsenmesini kabul ettiğini söyledi.

'KARABAĞ'DA TEK YOL BARIŞÇIL ÇÖZÜM'

Sarkisyan, KGAÖ liderlerinin Dağlık Karabağ'la ilgili bir belgeyi de imzaladığını aktardı. Buna göre Dağlık Karabağ krizinde tek çıkış yolu olarak barışçıl çözüme işaret eden liderler, AGİT Minsk Grubu'nu ve bu yıl Viyana ve Saint Petersburg'daki zirvelerde varılan, çatışma bölgesindeki gerilimin düşürülmesini, barış sürecinin başlaması için gerekli koşulların oluşturulmasını öngören anlaşmaları desteklediklerini vurguladı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar