Kerkük'te DEAŞ terörüne geçit verilmedi: 15 terörist yakalandı!

Irak’ın Kerkük kentinin güneyindeki kırsal bölgelerde başlatılan operasyonda, terör örgütü DEAŞ’ın 15 mensubunun yakalandığı bildirildi.

Kurultay

Kerkük'te DEAŞ terörüne geçit verilmedi: 15 terörist yakalandı!

Kerkük Operasyonlar Komutanı Saad Harbiye, yaptığı açıklamada, Havice ilçesi ile Reşad, Riyad, Abbasi ve Zab kasabaları kırsalında başlatılan operasyonlarda 15 DEAŞ mensubunun yakalandığını söyledi. Harbiye, 2 gün önce başlatılan ve hala devam eden operasyona Irak Federal Polis gücü, Irak ordusu ve bölgedeki Haşdi Aşair'den (Aşiret Güçleri) gönüllülerin katıldığını ifade etti.

DEAŞ'IN KERKÜK ÇEVRESİNDEKİ TERÖR HÜCRELERİ

Bölgede terör unsurları tarafından kullanılan çok sayıda tünel ve mağaranın yok edildiği bilgisini veren Harbiye, çok sayıda mühimmatın ele geçirildiğini aktardı. Harbiye, 15 teröristin, resmi işlemlerin ardından mahkemeye sevk edildiğini bildirdi.

Irak'ta uzun süredir DEAŞ'ın alan hakimiyetine son verilmesine rağmen Kerkük'ün batısında ve güneyindeki kırsal ve çöl bölgelerinde yuvalanan DEAŞ terör hücreleri baskın ve pusu yöntemi ile sivil halka ve güvenlik görevlilerine yönelik saldırılarına devam ediyor.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar