Kerkük'te terör saldırıları: 1 bombalı saldırı, 1 intihar sadlrısı ve bir canlı bomba yakalandı

Irak'ta uzun süredir terör eylemleri sahne olmayan Tükmen şehri Kerkük'ün Türkmen mahallelerinde akşam saatlerinde iki terörist saldırı meydana geldi. Canlı bombalar ölürken, 4 Türkmen yaralandı. 3 saldırı bomba girişiminde ise terörist kıskıvrak yakalandı. Yakalanan canlı bomba 14 yaşında çıktı!

Kurultay

Kerkük'te peş peşe terör saldırıları: Canlı bomba 14 yaşında çıktı!

Kerkük'te önce Türkmen'lerin yoğunlukta yaşadığı Tisin bölgesinde bir camiinin önünde patlama oldu. İkinci patlama ise bir intihar komandosu Cafer el-Sadık camii önünde kendisini hayata uçurdu. Her iki saldırıda 4 Türkmen yaralandı.

Türkmenler'in yoğunlukta yaşadığı Tisin bölgesinde bir camiinin önünde gerçekleşen patlamada ölü veya yaralı olmadığı bildiriliyor.

İkinci patlama ise Vasiti semtinde Cafer el-Sadık Camii önünde gerçekleşti. Bir intihar bombacısı kendi havaya uçurdu, dört kişi yaralandı. Yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Üçüncü saldırı ise Kerkük Emniyet Güçleri tarafından engellendi. Bir intihar bombacısının kendisini patlatamadan yakalandığı açıkladı.Yakalanan teröristin 14 yaşında olması şaşkınlık yarattı.

Gaziantep'te gerçekleşen kanlı terör saldırısında da canlı bombanın, 12-14 yaşlarında olduğu açıklanmıştı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar