Kerkük kalesine peşmergeler Kürdistan bayrağını astı, Türkmenler cevap verdi

Kerkük kalesine Türk Bordo Berelilerin eğittiği peşmergeler sözde Kürdistan bayrağını astı. Bunu gören Türkmen gençleri hemen harekete geçip Türkmen bayrağını kaleye astılar. Devamını Özdemir Hürmüzlü'den okuyun...

Kurultay

Kerkük kalesindeki o bayrağa dikkat!..

"Nerede kale var orda Türk var" sözü yaygın bir şekilde hepinizin ağzında şarkı gibi dolaşıyor k,i Kerkük'te kale olduğu için bu Türklüğün, Türkmen varlığının sembolü olduğunun göstergesidir.

Bir sabah kaktık bir baktık ki kaleminizin üzerine Peşmerge koskoca bir Kürt bayrağı asmış. Peşmerge denildiği zaman aklımıza Türkiye gelir, neden mi acaba?


Çünkü Türkiye Milli Savunma Bakanı'nın dediğine göre şu an 50 kadar Türk Özel Kuvvetler mensubu Bordo Bereli, yani Türk'ün Mehmetçiği, Kuzey Irak'taki kamplarda Kürt peşmergesini eğitiyor.

İşte Türk Mehmetçiğin eğittiği o peşmergeler, Türkmenler'in karargâhında bayrak asıyor.

Şu hala bak arkadaş!

Yiğit gençleriniz tabii ki olaya karşı tepki göstermekte geri kalmadı. Bir grup genç o bayrağın yanında Türkmen bayrağı astı ama sabah güneş sökünce o bayrak kaldırılmış.

Bugün yine o yiğit gençler kaldırılan bayraktan daha büyüğünü astılar, bir bakalım bu da kaldırılır mı?

Biz Türkmenler dünyanın en yalnız bırakılan bir milletiyiz. Şu an kendilerine karşı Kerkük'te bir katliam işlenirse kim imdadına ulaşır? Bu sorunun yanıtını hiç merak etmeyin çünkü kimse ulaşmaz, yanlışsam birisi çıksın desin ki sen yanlışsın!

Bir bakalım yalnız bırakılan bu milleti gelecek günler ne saklamış...

Haydi bakalım!..

Özdemir HÜRMÜZLÜ / KERKÜK


Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar