Kazakistan ordusu Kırgızistan'da kayıp dağcılarını arıyor

Kazakistan ordusu, Kırgızistan'daki bir dağa tırmanan Kazakistanlı üç dağcının kayıp haberlerinin ardından üç uzman askerini bölgeye arama kurtarma çalışmaları için gönderdi.

Kurultay

Kazakistan ordusu kayıp dağcıların peşinde...

Kırgızistan dağlarına tırmanan ve kayıp haberleri alınan Kazakistanlı 3 kayıp dağcıyı aramak için Kazakistan ordusu tarafından bir arama-kurtarma operasyonu başlatıldı.

OPERASYON EKİBİ PROFESYONELLERDEN OLUŞUYOR 
Kazakistan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı basın servisinden edinilen bilgilere göre, kurtarma ekipleri arasında profesyonel bir dağcı, Maksut Zhumaev, Amanzhol Rakhmetov ve grubun lideri Vasily Pivtsov bulunuyor.

OPERASYON ZOR BİR SÜRECİ KAPSIYOR
Operasyon, kötü hava koşulları, çığ tehlikesi ve termal kameralar nedeniyle kayıp dağcıları aramak için oldukça zor bir süreç anlamına geliyor.

KAYIP DAĞCILARIN SON DURUM BİLGİLERİ
Dağcılar Murat Otepbaev, Alexander Chechulin ve Andrey Korneev, Tien Shan dağına tırmanıyordu. En son Chechulin'in hastalandığı ve bir gece kar altında çadırda geceyi geçirdikleri bilgisine ulaşıldı.

ÖLÜM HABERİNİN ARDINDAN İRTİBAT KURULAMADI
Chechulin'in 16 Ağustos sabahı hayatını kaybettiği haberinin ardından Murat Otepbaev ve Andrey Korneev ile hiç kimse iletişim kuramıyor.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar