Kaya parçaları yol kapattı

Hakkari'de dün akşam saatlerinde etkisini sürdüren yağış nedeniyle dağdan kopan kaya parçaları karayolunu ulaşıma kapattı.

Kurultay

Kaya parçaları yol kapattı

Hakkari'de dün akşam saatlerinde etkisini sürdüren yağış nedeniyle dağdan kopan kaya parçaları Hakkari-Van karayolunu ulaşıma kapattı. Yaklaşık yarım saat kapalı kalan karayolu Karayolları 114.Şube Şefliği ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu ulaşıma açıldı.Hakkari'de etkili olan yağışlar dolayı bu sabah saatlerinde karayolu kenarında bulunan dağdan kopan kaya parçaları Hakkari- Van karayolunun Depin mevkiinde yolu kapattı.

Hakkari'den Van istikametine giden bazı araçların geçişinden 5 dakika önce kaya parçalarının düşmesi büyük bir faciayı önledi. Yolda kalan bazı sürücüler kendi imkanları ile küçük kaya parçalarını temizleyerek, yolun tek şeritten ulaşımının yapılmasını sağladı. Yaklaşık yarım saatlık bekleyişten sonra bölgeye gelen Karayolları 114.Şube Şefliği ekipleri, yaptıkları çalışma sonucu yol ulaşıma açıldı.Araç sürücüleri, her yağış sonrası kaya parçaların yola düştüğünü ve büyük bir tehlike oluşturduğu belirterek, yetkilelerin buna önlem almasını istedi.

Haberin Kaynağı: Gazete5

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar