Karadeniz'de kuvvetli yağış var

Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt) ile Ordu, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olacak.

Kurultay

Karadeniz'de kuvvetli yağış var

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ile Karadeniz kıyılarında 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, yurdun batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, batı kesimlerde ara sıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Rize çevrelerinde yağmur, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde görülecek yağışların kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, heyelan, ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS,BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Trakya ile iç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Tarımsal ürünlerde zarar, ulaşımda aksama vs.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda çığ riski olduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, mal ve can kaybı vs.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Haberin Kaynağı: CNN Türk

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar