Kanada Dünya'nın en iyi balı ödülünü Türkiye'ye verdi

Kanada'nın Montreal kentinde bu yıl 46'ıncısı düzenlenen Dünya Arıcılık Kongresi kapsamında Türkiye'ye "Dünyanın En iyi Balı" ödülü verildi.

Kurultay

Dünyanın En İyi Balı' ödülü Türkiye'ye verildi

Kanada'nın Montreal kentinde  46.Dünya Arıcılık Kongresi düzenlendi. Kongre kapsamında Türkiye, "Dünyanın En iyi Balı" ödülüne layık görüldü.

Montreal'de düzenlenen törene Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Zeki Şahin, Türkiye'nin Montreal Başkonsolosu Barkan Umruk'un yanı sıra birçok davetli katılım sağladı.

Söz konusu törende büyük ödülü kazanan Eğriçayır Balı'nın sahibi Celal Çay yaptığı konuşmada, "Duygularımı anlatacak kelime bulamıyorum. Mersin Toroslarında organik arı ürünleri üreten bir işletmeyiz. Ailemizin arıcılık geleneği 300 yıldan fazla olup deden toruna devam etmektedir.'' diye konuştu."

"ALINAN SONUÇ GURUR VERİCİ"

Törende etkili bir konuşma yapan Türkiye'nin Montreal Başkonsolosu Barkan Umruk, alınan sonucun gurur verici olduğunu belirtti.

Ayrıca Umruk, "Dört mevsimin yaşandığı ve zengin bir floraya ev sahipliği yapan ülkemizin sahip olduğu bu doğal avantajları en iyi şekilde değerlendiren arıcılarımızın özverili çalışmalarının sonucunda, ülkemizden bir firmanın 46. Dünya Arıcılık Kongresi kapsamında düzenlenen Dünya Arıcılık Ödüllerinde altın madalya kazanması ve Dünyanın En İyi Balı seçilerek büyük kupaya layık görülmesi, bizler için büyük mutluluk ve övünç vesilesi teşkil etmiştir.'' değerlendirmesinde bulundu.

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar