İzmir-İstanbul-Manisa karayolu kapandı, Karlı yolda TIR devrildi

İzmir'e beklenen kar sabaha karşı geldi. Kentin çevresindeki dağlar beyaza bürünürken İzmir-İstanbul karayolunun İzmir-Manisa arasındaki Sabuncubeli mevkii kar nedeniyle kayıp devrilen TIR'lar nedeniyle kapandı.

Kurultay

İzmir-İstanbul-Manisa karayolu kapandı

İzmir'de hava sıcaklığı gece sıfıra kadar düşerken sabaha karşı kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. İzmir'in çevresindeki dağlar beyaza bürünürken şehir merkezine ise kar yağmadı. Karayolları ekipleriyle trafik ekipleri sabah erken saatlerden itibaren Manisa çıkışındaki Sabuncubeli ile Turgutlu yönündeki Belkahve geçitlerinde önlem aldı. Ancak her zaman olduğu gibi yine tır kazaları önlenemedi. Bornova-Manisa arasındaki virajlı ve eğimli Sabuncubeli'nde iki tır kar nedeniyle kayarak devrildi. Bu nedenle İzmir'in İstanbul'a ulaşımını Manisa üzerinden sağlayan Sabuncubeli yolu trafiğe kapandı. Araçlar Bornova çıkışında durdurulup Belkahve-Turgutlu üzerinden Manisa'ya yönlendirildi. Ekiplerin yolu açma çalışmaları devam ediyor.

TİPİ ETKİLİ OLUYOR

İzmir'e beklenen ve sabaha karşı başlayan kar yağışı kentin yüksek kesimlerinde etkisini sürdürüyor. İzmir-İstanbul karayolunun İzmir- Manisa arasındaki Sabuncubeli mevkiinde devrilen TIR'lar yoldan kaldırılırken, tipi nedeniyle her iki yönden de trafik akışı sağlanamıyor.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri, yolun bir an önce açılması için kar küreme araçlarıyla çalışma yapıp tuzlama yapıyor. İlerleyen saatlerde, Manisa yönünden yalnızca zincir takılı araçların İzmir yönüne gitmesine izin verileceği belirtilirken, İzmir yönünden ise Manisa yönüne geçişlere izin verilmiyor. Ulaşım Turgutlu üzerinden sağlanıyor.

İZMİR MANİSA YOLU AÇILDI

İzmir- İstanbul Karayolu'nun İzmir-Manisa arasındaki bölümünde kapalı kalan yol, karayolları ekiplerinin tuzlama ve kar küreme çalışmalarının ardından saat 13.30 sıralarından itibaren iki yönlü ulaşıma açıldı. Buna rağmen; ağır tonajlı araçlar ile zincirsiz ve kar lastiği bulunmayan otomobil sürücülerinin de karayoluna çıkmasına izin verilmediği kaydedildi.

Haberin Kaynağı: DHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar