Irak Türkmen Cephesi Genel başkanı Erşad Salihi'den, Türkmen bayrağı ve marşı açıklaması

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük milletvekili Erşad Salihi, Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenecek olan 1. Türkmen Kurultayı öncesinde Türkmen bayrağı ve marşının kabulüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kurultay

Salihi: Bayrağımız ve marşımız kabul edildi

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük milletvekili Erşad Salihi yaptığı açıklamada birkaç gün sonra Başkent Bağdat'ta yapılması öngörülen Türkmen buluşması konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Salihi, "Buluşmanın demokratik ve diyalog havası içinde geçmesini ve tüm görüşlere saygı gösterilmesini umuyoruz" dedi. Salihi, Türkmen bayrağı ve milli marşı genişletilmiş 1. Türkmen Kurultayı'nda kabul edildiğini vurgularken başta Türkmenlerin çok önemli kuruluşlarından olan Irak Türkmen Cephesi ve diğer siyasi partileri bayrağı ve milli marşı kabul ettiğini söyledi. Açıklamasına devam eden Salihi "Bu bayrağın uğrunda çok sayıda şehit verdik, rahmetli Ali Haşim Muhtaroğlu'da bu değerler uğrunda şehit olmuştur" dedi.

Bu buluşmanın Türkmen milleti ve davasına yarar sağlanmasını ümit eden Salihi Türkmen varlığı hedef alındığını o yüzden bu kritik dönemeçte herkesin dikkatli davranmasına çağrıda bulundu.

Özdemir Hürmüzlü/Kerkük

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar