ITC Başkanı Salihi, "PKK terör örgütü başta olmak üzere bütün terör örgütlerinin acilen Irak topraklarından temizlenmesi gerek"

Irak Türkmen Cephesi Başkanı (ITC) Erşet Salihi, Erbil'de Türk diplomatlara düzenlenen saldırıya ilişkin sosyal medya üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

Kurultay

ITC Başkanı Salihi'den , Erbil'de düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama

Salihi  yaptığı açıklamada, PKK terör örgütü başta olmak üzere bütün terör örgütlerinin acilen Irak topraklarından temizlenmesi gerektiğini  vurguladı.

Irak'ın farklı yerlerinde yuvalanmış terör gruplarının olduğu belirten Salihi, bu terör örgütlerinin farklı odaklar tarafından beslendiğini ve şehirlere kadar inip eylem yaptıklarını söyledi.

Ayrıca Salihi, "Biz Türkmenler olarak da PKK teröründen müşteki ve muzdaribiz. Birçok insanımızı şehit etmelerinin yanında Kerkük, Tuzhurmatu ve Telafer gibi şehirlerimizde kol gezip terör estirebilmektedirler. Irak hükümetinin komşu ülkesi olan Türkiye olmak üzere işbirliği yaparak bu terör örgütleriyle ciddi bir mücadele şarttır. Böylesine elim olayların bir daha yaşanmamasını temenni eder terörün her türlüsünü lanetliyoruz." İfadelerini kullandı.

Haberin Kaynağı: Türkmen Basın Ajansı

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar