İstanbul yarın 53 derece, Hava Durumu

Hava sıcaklığı yurtta 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. İstanbul'da yarın en yüksek sıcaklık 32 derece olmasına rağmen en yüksek nem oranı %96 seviyesinde bekleniyor. Bununla birlikte İstanbulluların hissedeceği sıcaklık ise 53 derece olacak.

Kurultay

İstanbul yarın 53 derece

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı yurdun güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, güney kesimler ile zamanla doğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

Hava sıcaklığının; güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve yurttaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.


THY seferleri aksadı

Türk Hava Yolları'na (THY) ait iki yolcu ve bir kargo uçağı, İstanbul hava sahasında etkili olan elektrik yüklü bulutlar yüzünden başka meydanlara inmek zorunda kaldı. Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğünün kentte sağanak yağış uyarısı yaptığı saatlerde, hava sahasında etkili olan elektrik yüklü "kümülonimbus" bulutları nedeniyle bazı uçak seferleri olumsuz etkilendi.

Meteorolojik uyarının yapıldığı saatlerde İstanbul hava sahasına giren THY'nin TK 2123 sefer sayılı Ankara-İstanbul, TK 1846 sefer sayılı Atina-İstanbul yolcu uçakları, elektrik yüklü bulutlar nedeniyle Atatürk Havalimanı'ndan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na yönlendirildi.
Bu arada, Amsterdam-İstanbul seferini yapan THY'ye ait kargo uçağı da Çorlu Havalimanı'na iniş yapmak zorunda kaldı.

Haberin Kaynağı: Cumhuriyet

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar