İstanbul -11'i gördü

İstanbul'da dün gece en soğuk yer -11 dereceyle Kınalı Selimpaşa oldu. Çatalca -9.9, Büyükçekmece -7.3, Florya -5.4, Sabiha Gökçen -5.1, Eyüp -4.7, Göztepe ise -4.4 oldu. Kar kalınlığı, Şile'de 35, Pendik'te 30 cm, Sultanbeyli ve Ömerli'de 25 cm'ye ulaştı.

Kurultay

İstanbul -11'i gördü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İstanbul BBS)'nde yapılan açıklamaya göre, kentte dün gece en soğuk yer -11 dereceyle Kınalı Selimpaşa oldu
İstanbul BBS, kentteki hava durumuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre kar yağışının bu gece saatlerine kadar devam etmesi ve sonrasında kesileceğinin tahmin edildiği bildirildi. Dün gece İstanbul'da genellikle 0 derece ve altında seyreden havanın bu gece de eksi değerlere düşeceği ve kuvvetli don ve buzlanma yaşanması beklendiği belirtildi.

SICAKLIKLAR EKSİ DEĞERLERDE

Açıklamaya göre dün gece İstanbul'da en düşük sıcaklık -11 dereceyle Kınalı Selimpaşa'da ölçüldü. Hava Çatalca'da -9.9, Büyükçekmece'de -7.3, Florya'da -5.4, Sabiha Gökçen'de -5.1, Eyüp'te -4.7, Göztepe'de -4.4 oldu.
En yüksek kar kalınlığı ise 35 cm ile Şile'de oldu. Kar kalınlığı Pendik'te 30 cm, Sultanbeyli ve Ömerli'de 25 cm, Çamlıca'da 15 cm, Bağcılar'da 12, Kağıthane'de 8 ve Maslak'ta 7 cm olarak ölçüldü. Belediye tarafından yapılan kış çalışmaları kapsamında 30'u kadın 553 kişi evsiz Zeytinburnu Spor Salonu'nda kaldı. Çalışmalarda 57 ton solüsyon, 4 bin 498 ton tuz İstanbul BBS ekipleri tarafından kullanıldı.

"MOBİL BÜFELER HALKIN YOĞUN OLDUĞU YERLERDE VATANDAŞLARA ÇAY VE ÇORBA İKRAM ETTİ"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehrin 28 farklı noktasında bulunan Buzlanma Erken Uyarı Sistemi (BEUS) ile yollarda Oluşması muhtemel buzlanmaları 3 saat öncesinden tespit ederek yollarda gerekli tuz ve solüsyon çalışması yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Onarım Daire Başkanlığı, İSFALT ekipleri ana arterler ve caddelerde kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı. Atık Yönetim Müdürlüğü, Park Bahçeler Daire Başkanlığı, İSTAÇ ekipleri ise kaldırımlar, yaya üst geçitleri, duraklar, metro giriş ve çıkışları, vapur iskelelerinde elle kar kürüme çalışmaları yaptı. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri sahada çalışan tüm personelin ihtiyaçlarını karşıladı. Mobil büfeler halkın yoğun olduğu yerlerde vatandaşlara çay ve çorba ikram etti. Darülaceze Müdürlüğü Zeytinburnu Spor salonunda evsiz vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin oluşturduğu "KÖY TİM"leri ise köylerde kar kürüme çalışmaları yapıyor. Muhtarların kontrolünde bulunan kürüme aparatlı traktörler köy yolların açık tutulmasında kullanılıyor."

EN SOĞUK YERLER
-
Kınalı Selimpaşa -11
Çatalca -9.9
Büyükçekmece -7.3
Çavuşbaşı -6.8
Hadımköy -5.9
Samandıra -5.8
Arnavutköy -5.8
Florya -5.4
Sancaktepe -5.3
Sabiha Gökçen -5.1
Atatürk Havalimanı -5.1
Ömerli -4.9
Eyüp -4.7
Göztepe -4.4
Beykoz -4.2
Kumköy Kilyos -4.1

KAR KALINLIĞI
-
Pendik 30 cm
Sultanbeyli 25 cm
Ömerli 25 cm
Şile 35
Tuzla Orhanlı 32
Çekmeköy 15 cm
Çamlıca 15 cm
Çavuşbaşı 18
Ümraniye 13
Bağcılar 12
Büyükçekmece 11
Arnavutköy 10
Sarıyer Zekeriyaköy 8
Maltepe Bostancı 8
Kağıthane 8
Maslak 7

Haberin Kaynağı: DHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar