İskeçe Türk Birliği Yenice El Sanatları Kursu'nun yıl sonu etkinliğine yoğun katılım

İskeçe Türk Birliği Yenice Biçki Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursu'nun yıl sonu etkinliği gerçekleştirildi.

Kurultay

İskeçe Türk Birliği'nin yıl sonu etkinliği gerçekleştirildi

İskeçe'nin Yenice kasabasındaki İskeçe Türk Birliği Biçki Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursu'nun, ilk yıl sonu sergisi 16 Haziran Pazar günü yapıldı.İskeçe'nin Yenice kasabasındaki İskeçe Türk Birliği Biçki Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursu'nun, ilk yıl sonu sergisi 16 Haziran Pazar günü yapıldı.

Çok sayıda kişinin katılım gösterdiği etkinlikte bir yıl boyunca kursta üretilen eserlerin bir kısmı sergilendi. Sergide en çok dikkati çeken eserler ise Yenice'ye ait 150 yıllık harballı ile 100 yılı aşkın bir geçmişi olan gelinlik oldu.

Etkinliğin sunuculuğunu  İTB yönetim kurulu üyesi Sevil Şerifoğlu yaparken açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu yaptı.

Başkan Ahmetoğlu yaptığı konuşmada, "Kursiyerlerimizin bir yıl boyunca çalışarak kültürümüzün renklerini, motiflerini ilmek ilmek işleyerek ortaya çıkarmaları ve yaşatmaları bir zenginliktir. Hiç şüphesiz Yenice'deki kursumuz bölgemize ve insanımıza değer katacaktır." ifadelerini kullandı.

İTB'nin Yenice Biçki Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursu'nun etkinliğine Rodop ili Değişim Hareketi(KİNAL) Partisi milletvekili adayı Dr. Burhan Baran, İTB yöneticileri, kurs öğretmenleri ve çok sayıda soydaş katılım gösterdi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar