IŞİD, Türkmen köyünde dehşet saçtı: 10 Türkmen kafası kesilerek infaz edildi

Terör örgütü IŞİD işgalinde bulunan Musul'un kuzey batısında bulunan Türkmen Kara koyun köyünün yakınında IŞİD dehşeti saçtı. 10 Türkmen kafası kesilerek infaz edildi.

Kurultay

IŞİD 10 Türkmenin kafasını kesti (Özel Haber)

Olay, Musul kentine çok yakın mesafede bulunan Türkmen Kara Koyun köyünde gerçekleşti. IŞİD mensubu teröristler 10 Türkmenin kafasını keserek sözde kendi şeriatlarına göre infaz etti.  

Sebebin ne olduğunu bilinmeyen bu olay Musul'da yaşayan Türkmen halkını korkuya saldı. Özel kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, Türkmenlerin endişe içinde olduğu, köylerde durumun daha da kötü olduğu yönünde bilgiler var. 

Kaynağımızın aktardığı bilgiye göre, bu tür hadiselerin son zamanlarda sık sık yaşandığı, ancak bunların pek fazla duyulmadığını dile getiriyor.

Bölgede esir durumda kalan Türkmen halkının, gün gittikçe can güvenliğinin giderek azaldı ve ölümle her an karşı karşıya kaldıkları bilinmesine rağmen, bu konuda ne Koalisyon güçleri ne de Irak Merkezi Hükumeti bir adım atmıyor. Bölgede ağır silaha sahip Peşmerge güçleri de bu konuyla hiç ilgilenmiyor. Türkmen güçleri ise elindeki hafif silahlarla bölgeye henüz yaklaşamıyor.

Türkmenlerin tek kurtuluş umudu, Musul'un IŞİD'den kurtarılması. Uzun zamandır Irak Merkezi Hükumeti'nin bu yönde sürdüğü bilinen hazırlıklarına rağmen, asıl operasyonun ne zaman başlayacağı tam olarak bilinmiyor, olan da bölgeden sürülmek istenen Türkmenlere oluyor.

 

Kurultay / Tal Afar / Musul

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar