İşgalciler, Kırım'ın zenginliklerini yağmalamaya devam ediyor

Rus işgali altındaki Kırım’da işgalci yönetim, 19. yüzyılda kurulan ve şarap koleksiyonu ile Guinness Dünya Rekorlar Kitabına giren Massandra üzüm yetiştiriciliği ve şarap üretim işletmesini satışa çıkardı. Şirketin hisselerinin tamamının başlangıç ??fiyatı 5,3 milyar ruble ile açık artırmaya çıkarıldığı öğrenildi. Açık artırmanın 14 Aralık 2020 tarihinde yapılacağı bildirildi.

Kurultay

İşgalciler, Kırım'ın zenginliklerini yağmalamaya devam ediyor

Kırım'ın en eski ve en büyük şarap üreticisi Massandra, işgalcilerin 2014 yılında yarımadayı işgal etmesinden sonra "kamulaştırılmıştı". Ayrıca şirkete ait üzüm bağları satılmış ve şarap koleksiyonundaki 13 bin şişe şarabın satışa çıkarıldığı duyurulmuştu. Ukraynalı yetkililer, söz konusu yasa dışı bu eylemlerden sorumlu olanların cezalandırılacağı uyarısında bulunmuştu.

KIRIM YALTA MASSANDRA ÜZÜM İŞLETMECİLİĞİ

Yalta'nın Massandra köyünde 1894-1897'de kurulan Massandra işletmesi, en büyük üzüm yetiştiriciliği ve şarap üretim işletmelerinden biri. İşletmenin bünyesinde dokuz şarap imalathanesi ve üç bağımsız fabrika yer alıyor. İşletmenin şarap koleksiyonunda yaklaşık bir milyon şişe şarap bulunuyor. 1988 yılında Massandra, eşsiz ve büyük şarap koleksiyonu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar