İşgalci Kızıl Çin, Doğu Türkistan'ın Kaşgar kentinde Mescit ve Camileri yıktı!

İşgalci Kızıl Çin, Doğu Türisan'ın Kaşgar kentinde Mescit ve Camileri yıkmaya başladı. Kızıl Çin yetkilileri yıkımları, Pilot kent olarak seçilen Kaşgar'dan başlatarak, diğer kentlerde de aynı yıkımları gerçekleştireceği bildirildi.

Kurultay

Kızıl Çin, Doğu Türkistan'da Mescit ve Camileri yıktı!

İşgalcı Çin yönetimi'nin  bu kez Doğu Türkistan'da Cami ve Mescitleri yıkarak yeni bir insanlık ve yasa dışı uygulamaya imza attığı açıklandı. Kaşgar'ın Yenihisar ilçesinden bizzat aldığımız haberlere göre, Çinli işgalciler geçtiğimiz Ağustos ayından itibaren Yenihisar İlçesi merkez,  köy ve yerleşim birimlerindeki Mescit ve Cami'lerde bir istatistik ve gözlem çalışması yaparak, 15 kişiden az Camaati olan Mescit ve Camilerin yıkılmasına karar verdiklerini ve bu yıkma kararını uygulamaya bu kentten başladıkıları bildirildi. İşgalcı Çin yönetiminin bu uygulamalar için Pilot bölge olarak Kaşgar'ın tarihi ilçesi Yenihisar'ı seçtiği ve buradakı yıkım işlemlerinden sonra sıranın diğer bölgelerdeki Mescit ve Camiler olduğu belirtildi.

İşgalcı Çin'in Yenihisar'da Mescit ve Camileri yıkarken, geleneksel Çin sinsi yalanları ile düzenbazlık ve aldatma yöntemini en iyi şekilde kullandıkları açık olarak görülüyor.

Kadınların, 18 yaşından küçüklerin, öğrenci ve ÇKP üyeleri ile devletten maaş alan memur işçilerin Cami'ye gitmelerini ve namaz kılmaları yasak. Bu nedenle Mescit ve Cami'lerin camaat sayısını kendi müdahale ve baskıları ile 15 kişinin altına düşürüyor. Bu sinsi ve göz boyama temelli uygulamaları ile kutsal ibadet mekanlarını tahrip eden Çin, tüm değerleri yok etmiş oluyor.

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar