İşgal altındaki Kırım'da koronavirüs vakaları hız kesmedi!

Rusya tarafından işgal edilen Kırım'da son bir gün içinde 10'u Akyar'da (Sivastopol) olmak üzere 17 yeni koronavirüs vakası daha tespit edildi. Akyar'ın işgalci yönetimi, şehirde son 24 saat içinde koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edilen 10 kişiden 8'inin Rusya'dan gelen turistler olduğunu aktardı. 

Kurultay

İşgal altındaki Kırım'da koronavirüs vakaları hız kesmedi!

SALGININ BAŞINDAN BU YANA KORONAVİRÜSTEN 36 KİŞİ ÖLDÜ

İşgalci yönetimin verilerine göre, salgının başından bu yana Kırım'da toplamda 1159 koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildi. Ayrıca 5'şi Akyar'da olmak üzere 17 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği, 857 kişinin iyileştiği bildirildi.

SALGINA DAİR GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR

Öte yandan, insan hakları savunucuları, Kırım'da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığını, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI

İşgal altındaki Kırım'da 1 Haziran 2020 itibariyle kafe ve restoranlar açık alanlarda hizmet vermeye başladı. Hamam, spor salonları ve insanların toplu bulunduğu diğer yerler hala kapalı kalmaya devam ediyor. 15 Haziran 2020'den itibaren yarımadadaki dinlenme tesisleri de faaliyete başladı. Ayrıca 15 Haziran'dan itibaren Rusya'dan gelenler zorunlu karantinaya alınmıyor.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar