İran'da Türk isyanı: TV'de Türklere hakaret Tebriz, Tahran, Erdebil ve Urmiye'de protesto edildi

İran adlı ülkenin şövenist medyasında yayınlanan bir çocuk programında Türklerin aşağılanmasına tepki gösteren ülkede yaşayan 40 milyon Türk,Tebriz, Tahran, Erdebil, Zencan ve Urmiye'de eylem yaptı. Polis bazı göstericilere sert müdahalede bulundu, yaralılar var.

Kurultay

İran'da Türkler ayağa kalktı: Tebriz, Tahran, Urmiye, Erdebil, Zencan...

İran'ın resmi televizyon kanalı olan "Kanal 2"de 6 Kasım 2015 tarihinde yayımlanan çocuk programında bir Türk çocuk dişlerini tuvalet fırçasıyla temizlemesi ve bu sebepten ötürü etrafa kötü koku yayılmasıyla ilgili Türkleri aşağılayan sahne İran adlı ülkede tepkilere neden oldu.

Ülkede yaşayan 40 milyon Türk, başta Tebriz olmak üzere, başkent Tahran, Erdebil, Zencan ve Urmiye'de protesto yürüyüşleri gerçekleştirdi.

TEBRİZ EYLEMİNDE 10 BİNLER SOKAĞA DÖKÜLDÜ
BAŞKENT TAHRAN'DA PROTESTOLAR
URMİYE'DE ÜNİVERSİTE'DE TEPKİ
ZENCAN'DAKİ GÖSTERİLER

İRAN POLİSİNDEN SERT MÜDAHALELER
Maksatları Türk milletini aşağılamak olan İranın şövenist medyası bu defa bu iğrenç emelini bir çocuk üzerinden gerçekleştirdi. Çocuk zihinlere, Türkler, "pasaklı, kirli ve bulundukları alanda bütün kötü kokuların kaynağı" gibi gösterildi. Amaçları Türkleri, "cahil, görgüsüz, pasaklı ve toplumun en pis işleriyle meşgul olan bir topluluk" gibi bilinçaltına yerleştirmek

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar