Irak'ta bombalı eylemlerde bulunan DEAŞ militanı Ankara'da yakalandı!

Ankara’da, DEAŞ terör örgütü içinde bombalı düzeneklere hazırlık ve silahlı faaliyetlerde bulunan, İbrahim kod adlı A.S.A.A., saklandığı örgüt evine düzenlenen TEM operasyonuyla yakalandı. Teröristin çatışma bölgelerindeyken otomatik tüfekle atış yaptığı video ve çok sayıda DEAŞ üyesine ait fotoğraf ele geçirildi.

Kurultay

Irak'ta bombalı eylemlerde bulunan DEAŞ militanı Ankara'da yakalandı!

Irak'taki çatışma bölgelerinde bulunan ve bombalı araç hazırlığı gibi eylemlere yardım ettiği belirlenen "İbrahim" kod adlı DEAŞ'lı terörist, bugün istihbarat ve terör birimlerinin ortak operasyonuyla Ankara'da saklandığı evde yakalandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerince DEAŞ terör örgütünün ve örgüt mensuplarının faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat ve kararlar sonrası harekete geçen istihbarat ve terör birimleri A.S.A.A'nın saklandığı evin adresini tespit ederek operasyon düzenledi.

ÖRGÜTSEL BİLGİLERİN TESPİTİNE YARDIMCI OLACAK DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Terörist A.S.A.A'nın evine düzenlenen operasyonda bir cep telefonu, 4 SIM kart ve örgütsel verilerin yer aldığı bir not defteri ele geçirildi.

TERÖRİSTİN SİLAHLI FAALİYETLERİNE İLİŞKİN VİDEO KAYDI BULUNDU

İstihbarat ve terör birimlerinden oluşan dijital inceleme ekibinin yaptığı incelemelerde, A.S.A.A'nın çatışma bölgelerindeyken kalaşnikof tüfekle atış yaptığı görüntülere ve irtibatlı olduğu çok sayıda DEAŞ'lı teröristin fotoğraflarına ulaşıldı.
Terörist A.S.A.A, Ankara Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunun ardından adli makamlara sevk edildikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar