Irak Türkmen Cephesi Erşad Salihi: Türkiye ile ilişkisi iyi olanlar içimize nifak sokuyorlar

Irak Türkmen Cephesi Erşad Salihi yaptığı açıklamada, Türkiye ile ilişkisi iyi olanların Türkmenler arasına nifak soktuğunu ileri sürdü.

Kurultay

Erşad Salihi: Türkiye ile ilişkisi iyi olanlar içimize nifak sokuyorlar

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi, Türkiye ile ilişkisi iyi olan bazı Sünni Arap liderleriyle Kürt partilerinin ITC içine nifak sokmaya çalıştığını iddia etti. 

Kerkük'teki ITC binasında basına açıklamada bulunan Erşat Salihi, dışarıdan birilerinin ITC içerisinde huzursuzluk çıkarmaya çalıştığını söyledi. Salihi,“Türkiye ile ilişkileri iyi olan bazı Sünni Arap liderleriyle, Kürt partileri ITC içerisine nifak sokmaya çalışıyorlar. ITC milli bir projedir. Türkmen halkının milli projesidir. Mezhepsel bir proje değildir. Çıkarcı bir proje değildir. Onları buradan uyararak söylüyorum; bu oyunu bozmaya gücümüz yeter.”dedi. 

Salihi, “Bu kişiler kirli oyunlarına devam ederlerse, biz de onların alanlarına girerek aynı şekilde karşılık veririz. Burada onlara nasihatta bulunmak istiyorum. Türkiye ile iyi olan ilişkilerinizi, iyilik ve dürüstlük için kullanın. Ancak, ITC içinde sorun yaratmak için kullanırsanız, kesinlikle buna izin vermeyeceğiz.” ifadesini kullandı. 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar