Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'den basın açıklaması

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşet Salihi ve Türkmenli'nin farklı bölgelerinden gelen çok sayıda parti yetkilileri ITC Erbil Merkez bürosunda bir toplantı düzenlendi.

Kurultay

ITC Başkanı Erşet Salihi'den basın açıklaması

Toplantının ardından basına açıklamalarda bulunan Salihi, "Olay nedeniyle yapılan tahribatta şimdiye kadar İklim'deki olan hükümetten destek görülmedi." diyerek ITC'nin Kifri bürosunu kendi imkanlarıyla tamir ettiğini belirtti.

Ayrıca Salihi, "Erbil bizim için önemli, bildiğiniz üzere Erbil'de 95 yılında Cephe ilan edildi. Ama bugün Erbil'de bir hafta önce silahlı kişiler tarafından saldırıya maruz kalındı. Bu olayın sıradan bir olay olmasını temenni ediyoruz. İnşallah neticesinde kötü bir şey çıkmaz. Bu ziyarette arkadaşlarımıza 'Siz yalnız değilsiniz. Sizin arkanızda bir millet var diyoruz." İfadelerini kullandı.

Salihi, düzenlenen toplantıda halktan çok sayıda Türkmen şahsiyetin ITC Erbil bürosuna gelerek kendilerinin yanında olduğunu belirterek, özellikle Türkmen partilerdeki şahsiyetlerin yanlarında olmamasına da serzenişte bulundu.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar