İleri yaşına ve kronik hastalıklarına rağmen koronavirüsü yendi

Birden fazla kronik rahatsızlığı bulunan ve bir süre önce yakalandığı yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenmeyi başaran 86 yaşındaki kadın, hastalıkla mücadele eden diğer hastalara umut oldu.

Kurultay

İleri yaşına ve kronik hastalıklarına rağmen koronavirüsü yendi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak ve tüm dünyaya yayılan ölümcül virüs Kovid-19, Türkiye'de bugüne kadar 23 bin 934 kişide görüldü, 501 kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu. Koronavirüse yakalanıp hastalık ile olan mücadeleyi kazanan hasta sayısı ise bugün itibarıyla 786 olarak kayıtlara geçti.

Bunlardan birisi de Sakarya'da yaşayan ve hipertansiyon ile kalp ve akciğer rahatsızlıkları bulunan 86 yaşındaki Resmiye Işık oldu.

UMREDEN DÖNEN OĞLU VE GELİNİNDEN BULAŞTI

Işık'ın oğlu ve gelini umre ziyareti için Suudi Arabistan'a gitti.

Ülkeye 12 Mart'ta dönüş yapan çift, il sağlık müdürlüğü ekiplerince günlük takipleri yapılmak üzere evde gönüllü karantinaya başladı. Bu sırada Resmiye Işık da umreden dönen oğlu ve gelinini ziyaret etti.

ÖKSÜRÜK ŞİKAYETİYLE FARK EDİLDİ

Işık çifti, bir süre sonra başlayan öksürük şikayetiyle 18 Mart'ta hastaneye başvurdu. Burada yapılan testlerin "pozitif" çıkması üzerine Cavit ve Hülya Işık'ın hastanede tedavisine başlandı.

Işık çiftinin hastanede tedavileri sürerken, öksürüğü artan Resmiye Işık, yakınları tarafından 22 Mart'ta hastaneye götürüldü. Yapılan testin pozitif çıkması üzerine Işık da hastanede tedaviye alındı. Tedavilerinin ardından yapılan testlerin "negatif" çıkması üzerine Işık çifti 29 Mart'ta, Resmiye Işık ise 1 Nisan'da taburcu edildi.

İYİLEŞİR İYİLEŞMEZ NE DEDİ?

Sağlığına yeniden kavuşan Işık, iyileşmesinin ardından vatandaşlara evde kalmaları ve dışarı çıkmamaları yönünde çağrı yaptı.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar