İçişleri Bakanlığı duyurdu: Dev operasyon başladı

İçişleri Bakanlığı, terör örgütüne yönelik operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Bugün başlayan Eren-8 Amanoslar Operasyonuna bin 670 personel katılacak. Operasyona dair ilk görüntüler İçişleri Bakanlığınca paylaşıldı.

Kurultay

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Dev operasyon başladı

İçişleri Bakanlığı bugün Hatay, Osmaniye, Gaziantep'te 1670 personelin katılımıyla Eren-8 Amanoslar operasyonunun başlatıldığını duyurdu. Bakanlığın açıklamasında, "Operasyonda, Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Hatay, Osmaniye ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlıklarında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.670) personel [(96) operasyonel tim] görev alıyor." bilgisine yer verildi.

EREN AMANOSLAR-8 OPERASYONU

Harekata ilişkin açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Operasyonda Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.670) personel görev alıyor.
Bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla "EREN-8 AMANOSLAR" Operasyonu başlatıldı."

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar