Hollanda Türkmenleri Birliği: "Türkmenler göçe zorlanıyor!"

Hollanda Türkmenleri Birliği Başkanı Eşref Kerküklü, son günlerde Suriye de yaşanan Türkmen katliamı konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kurultay

"Türkmenler göçe zorlanıyor!"

Birlik Başkanı yaptığı açıklamada: "MTİ tırlarına yapılan baskından sonra artık Türkmenlere yardım gelmiyor, Türkmenlere yardım etmek isteyenler de destek vermekten korkuyor. Şehit olan Türkmen milletinin şerefli mensuplarının vebali, MİT tırlarını yakalatan malum yapının üzerindedir," diyerek Paralel yapının Türkmenler üzerinde oynadığı oyuna işaret etti.

Kerküklü bölgeyle girdiği iletişimden aldığı bilgileri kamuoyuyla paylaştı. 

Eşref Kerküklü, Tel Abyad bölgesi'deki Türkmen köylerine YPG-PKK'lı teröristlerin Türkmenleri soykırımdan geçirdiği ve tehcire tabi tutuğuna değinerek şunları belirti "Bugün, Suriye de Türkmen öz-savuma birliklerinin güçsüz olmalarının arkasında emperyalist emelerine hizmet veren o malum yapının parmağı var. Türkiye'nin desteği olmasaydı Türkmen halkının Irak'ta Suriye de olan Türkmen kıyımının daha büyük ve korkunçlarına maruz kalırdı." dedi.

Ancak hatırlatalım ki, Kerküklü'nün bu açıklamalarının yanısıra Türkiye'deki AKP hükumetinin, Türkmenleri silahlandırma ve kendilerini savunabilmelerine olanak sağlayacak her hangi bir girişimleri de olmamıştır.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar