Haluk Bilginer'den büyük başarı, Uluslararası Emmy Ödülünü kazandı

Haluk Bilginer, "Şahsiyet" dizisindeki performansıyla "47. Uluslararası Emmy Ödülleri" töreninde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne değer görüldü.

Kurultay

Haluk Bilginer'den büyük başarı, Uluslararası Emmy Ödülünü kazandı

Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından düzenlenen "47. Uluslararası Emmy Ödülleri" töreninde santçı Haluk Bilginer  "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne değer görüldü. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı da olan Bilginer'in dizideki "Agah Beyoğlu" karakteriyle aday gösterildiği "En İyi Erkek Oyuncu" kategorisinde, İngiltere'de BBC'de yayınlanan "Come Home" dizisinden Christopher Eccleston, Brezilya'da yayımlanan "In Impuros" dizisinden Raphael Logam ve Almanya ZDF'de yayınlanan "Bad Banks" dizisinden Jannis Niewöhner yer aldı.

ABD dışında yayınlanan uluslararası televizyon yapımlarının en iyilerinin ödüllendirildiği etkinlikteki 11 kategoride bu yıl, 21 ülkeden 44 aday ödüller için yarıştı.

1969'dan beri...

İlki 1969'da verilmeye başlanan "Uluslararası Emmy Ödülleri" aynı zamanda dünyanın öncü medya ve eğlence profesyonellerini bir araya getiren bir etkinlik olarak dikkati çekiyor.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar