Hadi Recepli Azerbaycan'da Karabağ gazilerinin ödeneğine karşı çıktı!

Son dönemde Azerbaycan'da yaşanan ekonomik kriz ülkedeki milletvekillerinin zekasını hayli zorluyor. Azerbaycan ekonomisine sözde çözüm yolları arayan milletvekillerinin teklifleri ağızları bir karış açık bırakıyor. Ancak içlerinde bir tanesi var ki, O ipin ucunu iyice kaçırarak, Karabağ gazilerinin ödeneğine göz dikti!

Kurultay

Azerbaycan'ın akıllara zarar milletvekili!

Azerbaycan Milli Meclisinin, Çalışma ve Sosyal siyaset komitesinin başkanı ve milletvekili olan Hadi Recepli, son dönemde Azerbaycan'da garip açıklamalarla ülke gündemine oturdu. Recepli'nin son hedefi Karabağ gazilerine ayrılan sağlık hizmetleri ödeneği oldu.

Ülkedeki öğretmenlerin aylık gelirlerinin 100-200 ABD Doları arasında değiştiği bir dönemde, "öğretmenler geçinemiyor diye kimse demesin, geçinmek istiyorsa öğretmenlik yaptıktan sonra gidip inşaatta çalışsın" şeklinde garip, anlaşılmaz ve tepki çeken açıklamalarda bulunuyor.

Recepli'nin açıklamaları bununla da sınırlı değil, "Öğretmenler maaşla geçinemiyorsa, öğretmenlik mesleğinden sonra taş taşısın", "Lenkeran'ın Veravul köyünde bir öğretmen var ve o öğretmen olduğu okulda işi bitince inşaatta çalışıyor. Yani inşaatta usta olarak çalışıyor burada kötü bir şey mi var?" gibi bir milletvekiline yakışmayan ifadeleri de bulunuyor.

Ancak O, öğretmenlerden sonra şimdi de Karabağ gazilerini hedef aldı. Karabağ gazileri için öngörülen yardım paketine karşı olduğunu beyan eden Recepli, "Diyorlar ki Karabağ gazilerine ilaç bedava olmalı, ulaşım için para ödemeleri gerekmiyor. Biliyormusunuz bu bir popülizm. Yani kapitalist bir ekonomide otomobil şahsi bir ulaşım aracıdır. Nasıl olabilir ki, otobüsle evine gidiyorsun ve para ödemiyorsun? Bu nasıl bir çelişki? Eczane de özel ve oradan bedava ilaç nasıl alınır ve bunu nasıl düşünebilirsiniz?" diye konuştu.

Ülkede sağlık sigortası tam bir facia, adeta yok gibi. Sadece varlığı bilinen bu sağlık sistemi bürokratları ve zenginleri kapsıyor. Milli Mecliste tartışılan ve bir türlü karara bağlanamayan Karabağ gazilerine yardım sandığı niteliğindeki "yardım paketi", Recepli'nin açıklamasıyla sekteye uğramış durumda.

Öte yandan Azerbaycan siyasetinden edindiğimiz bilgiye göre Recepli'nin akıllara zarar bu tür açıklamalarının arkasında başkasının olduğu dillendiriliyor. O'na bu ifadeler kullandırılarak, sadece halkın nabzının ölçüldüğü belirtiliyor. Recepli'yi araç olarak kullanan adam olarak ise ülkenin tepesindeki şahıs gösteriliyor.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar