Google, harita uygulamasında Filistin Devletini sildi

Dünya'nın en çok kullanılan arama motoru olan Google haritalar kısmında Filistin'in adını silerek o alanı da İsrail topraklarına kattı.

Kurultay

Google, Filistin'i haritadan sildi

Dünya'nın en çok kullanılan arama motoru olan Google haritalar kısmında Filistin'in adını silerek o alanı da İsrail topraklarına kattı. Google'ın yaptığı bu değişiklik sosyal medyadan büyük tepki aldı. Başta Filistin Gazeteciler Formu yapılan değişikliği Twitter üzerinden sert bir dille kınadı.

Haritada yapılan değişikliği Filistin'i ortadan kaldırmak ve bunun meşru devlet olan İsrail'in planı olduğunu iddia eden Filistin Gazeteciler Forumu, yapılan değişikliğin düzeltilmesini istiyor. Filistin Gazeteciler Forumu, kararın "Filistin'i ortadan kaldırmak olduğunu, bunun meşru devlet olan İsrail'in planın bir parçası olduğunu söyledi."

İşte Filistin Gazeteciler Forumu yayınladığı bildiride,"Bu hareket, Filistinlilerin ve dünya Arapların bellek kurcalamak için Tarih, Coğrafya gibi anavatanları Filistin halkına ve haklı olarak, ve başarısız bir girişim tahrif etmek için tasarlanmıştır," denildi

Filistin Gazeteciler Forumu, hatanın düzeltilmesi için change.org'da imza kampanyası başlattılar. Change.org' daşu ana kadar yaklaşık 170 bin imza toplandı. Yapılan yanlışın düzeltilmesi için de twitter'dan  BoycottGoogle hashtagi açıldı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar