Geleneksel 21. Uluslararası Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şenliği

Muğla'nın Seydikemer ilçesi Beşkaza yaylasında 2-3 Ağustos 2019 tarihleri arasında Geleneksel 21. Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şenliği düzenlenecek.

Kurultay

Muğla'da Yörük Türkmen Şenliği

Seydikemer Kaymakamlığı, Seydikemer Belediyesi ve Boğalar Yörük Kültür Derneği tarafından düzenlenen şenlik, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Tanıtma Fonu, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Türk Tarih Kurumu, Güney Ege Kalkınma Ajansı ve çeşitli yörük Türkmen dernekleri tarafından da destekleniyor.


Bu yıl Türk dünyasında birlik temasıyla hazırlanan şenlik, uluslararası katılıma da sahne olacak. Şölen, Kosova'dan Türkmenistan'a, Kerkük'ten Özbekistan'a, Kırım'dan Doğu Türkistan'a, Türk dünyasının bir çok yerinden misafirin katılımıyla gerçekleşecek.

Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şöleninde, Orta Asya'dan günümüze devam eden geleneksel yörük göçü temsilen gerçekleştirilecek.


Ayrıca; mehteran gösterimi, gelin çıkarma, demir dövme,  geleneksel Türk okçuluğu, ata binme, geleneksel türküler yapılacak etkinlikler kapsamında yer alacak.
 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar