Türkiye Futbol Süpere Lig yayın hakları Digiturk'te kaldı

Türkiye Süper Ligi'nin yayın ihalesi yapıldı. Digiturk, yayın haklarını 500 milyon dolar karşılığında tek başına kazandı.

Kurultay

Futbol Digiturk'te kaldı

Önümüzdeki 5 sezonu kapsayan ihalenin şartnamesini 5 kuruluş (Digiturk, Turkcell, D Smart, Vodafone ve Türk Telekom) aldı. Ama sadece Digiturk ve Turkcell'den teklif geldi. 

Katarlı Bein Sports tarafından satın alınan Digiturk, 500 milyon dolar ve KDV ile ihaleyi kazandı. Digiturk, her şeyi kapsayan D paketinin sahibi oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören 'Digiturk'ün ülke ekonomisine, Türk futboluna olan güvenlerinden dolayı teşekkür ederiz. Biz bir aileyiz. Hepimiz birbirimize yardımcı olacağız. 5 firma ciddi ilgilendi. Şartlar iki firmanın katılımına yol açtı. Bugün 360 milyon + KDV eline geçiyordu. Yüzde 20 artmış oldu. Şimdi 500 milyon dolar + KDV geçecek" dedi. 

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ da 'TFF ile birlikte çalıştık. Bu çalışmanın ürünü de nihayete erdi. 600 milyon dolar dediğimiz hedef rakamı yakaladık. Bugün ihale bitti ama işimiz yeni başlıyor. Digiturk'e biz de destek vereceğiz" açıklamasını yaptı.

Digiturk CEO'su, Bein Medya Başkan Vekili Yousef Al Obaidly de çok heyecanlı olduklarını ve Türk futboluna bundan sonra da desteklerini sürdüreceklerini açıkladı. Al Obaidly yayın kalitesini yükseltmeye ve gelişmeye odaklanacaklarını söyledi. 

Bein Medya, 5 kıtada 40 ülkede yayın yapan bir ağ.

Süper Lig, yayın geliri açısından Avrupa'nın en fazla yayın geliri olan altıncı lig. 

Digiturk'un D paketinin içinde TFF 1. Lig, Süper Lig maçlarının geniş özetinin pazarlanması ve mobil yayın hakları da var. 


 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar