FETÖ'nün ''ne olduğunu'' anlatma amaçlı olduğu iddia edilen belgesel, Kuzey Makedonya'da gösterimde

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının başlattığı proje çerçevesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gerçek ve karanlık yüzünü anlatan "The Network" adlı belgesel, Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te seyirciyle buluştu.

Kurultay

Kuzey Makedonya'da FETÖ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının başlattığı proje çerçevesinde TRT World tarafından hazırlanarak ilk gösterimi Brüksel'de gerçekleştirilen FETÖ'nün sinsi ağını ortaya koymak üzere, FETÖ'nün gerçek ve karanlık yüzünü anlatmak amacıyla işlendiği iddia olunan "The Network" adlı belgesel, Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te de seyirciyle buluştu.


TRT World tarafından hazırlanan ve tanınmış İngiliz gazeteci Andrew Wilson'ın çektiği belgesel, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği himayelerinde Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU) kampüsünde izlendi.


Gösterim etkinliğine Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Kuzey Makedonya Savunma Bakanı Radmila Şekerinska,  Erzurum Milletvekili Selami Altınok'un yanı sıra ülkedeki üst düzey temsilciler, siyasiler, milletvekilleri, ülkedeki Türk kurum ve kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


Dünya'yı Türkiye'nin Uyarılarına Dikkat Vermeye Davet


Milletvekili Altınok basına yaptığı açıklamalarda  bu belgesel aracılığıyla FETÖ'nün gerçek yüzünü anlatmayı amaçladıklarını dile getirip, "Türkiye'nin geçmişte yaşamış olduklarını gelecekte kendileri yaşamasın diye dost ve kardeş bildiğimiz ülkeleri uyarıyoruz." dedi.


Altınok,  dünyanın birçok ülkesinin halen FETÖ'yü desteklemeye devam ettiğinin altını çizerken "Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz gerçek yüzünü gerçekçi ve ısrarlı bir şekilde anlatmaya devam edeceğiz. Bugün Türkiye'nin bu uyarılarını dikkate almayanların gelecekte aynı sıkıntılarla kendilerinin baş başa kalacaklarını da özellikle belirtmek istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.


''Amerika'da Din ve Eğitim Sempatisini Kazandılar''


İBU Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, "Kimi yerlerde dini sempatileri kullanarak, kimi yerlerde eğitim vizyonunu kullanarak toplumların içerisindeki çürümelere sebep olmaktadır. Bu belgeselde de özellikle Amerika'daki eğitimi kullanarak oradaki insanları nasıl etkilediğini, oradaki politikayı nasıl yönlendirdiğini de gördük." değerlendirmesinde bulundu.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar