Facebook ve Instagram'a ulaşılamadı

Sabah saatlerinde sosyal paylaşım sitesi Facebook ve sahibi olduğu fotoğraf paylaşım sitesi Instagram'a dünya çapında erişim sorunları yaşandı. Facebook sorunun siber saldırılardan kaynaklanmadığını belirtti. Her iki site de normale dönmüş durumda.

Kurultay

Facebook ve Instagram'a ulaşılamadı

Sabah saatlerinde sosyal paylaşım sitesi Facebook ve fotoğraf paylaşım sitesi Instagram'a dünya çapında erişim sorunları yaşandı.

Facebook'a erişim sorunu Asya, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Türkiye'de de etkili oldu.

Kullanıcılar, yaklaşık 40 dakikalık kesinti sonunda Facebook'a ulaşabilmeye başladı, ancak Asya'daki bazı kullanıcılar sitenin normale göre yavaş çalıştığını bildiriyor.

'Saldırı yok'

Facebook'tan yapılan açıklamada ise erişim sorunlarının herhangi bir siber saldırıdan kaynaklanmadığı belirtildi.

Facebook sözcüsünün açıklamasında "Bugün çok sayıda kişi Facebook ve Instagram'a erişimde sorun yaşadı. Sorunların nedeni herhangi bir siber saldırı değil, bu sabah yaptığımız bir güncellemenin sistem ayarlarını değiştirmesiydi. Sorunu gidermek için hızla harekete geçtik. Şu an her iki hizmetimiz de yüzde 100 sorunsuz çalışıyor" dedi.

Facebook'un 1 milyar 350 milyon kullanıcısı ve 2014 itibarıyla 4,5 milyon çalışanı bulunuyor.

Şirketin 2012'de satın aldığı popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram'ın ise 300 milyon aktif kullanıcısı var. Her gün 70 milyon fotoğraf paylaşılıyor.

Facebook'tan kesintiyle ilgili bir açıklama gelmedi.

Haberin Kaynağı: BBC

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar