EYOF'ta karma takımlarda yenilgisiz ŞAMPİYONUZ!

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılan EYOF judo dalında karma takımlar karşılaşmalarında judokalarımız sırasıyla, İtalya, Gürcistan ve Rusya'yı 4-0'lık skorlarla yenerek yenilgisiz şampiyon oldu.

Kurultay

Judokalarımız Yenilgisiz Şampiyon

Bakü'de bugün sona erecek 15. Avrupa Gençlik Olimpiyat Yaz Festivali'nde (EYOF) judo branşı yapılan karma takım müsabakaları Türkiye'nin şampiyonluğu ile son buldu.

AYYILDIZLI JUDOKALAR YENİLGİSİZ
Ay-yıldızlı judokalarımız sırasıyla İtalya, Gürcistan ve Rusya'yı yenilgi almadan 4-0'lık skorlarla yenerek altın madalyayı kazandı.

4-0'LIK GALİBİYET
İlk tur maç yapmadan geçen  Milli takımımız ikinci turda İtalya karşısında, Habibe Ayfonlu, Musa Şimşek, Hilal Öztürk ve Münir Ertuğ'un rakiplerini ipponla yenerek 4-0 üstünlük sağladı ve bu sonuçla yarı finale çıktı.

Yarı final karşılaşmasında Gürcistan müsabakasında; Habibe Ayfonlu, Musa Şimşek, Hilal Öztürk ve Münir Ertuğ rakiplerini ipponla yenerek Türkiye'yi finale taşıdılar.

RUS RAKİPLERE KARŞI 4-0'LIK GALİBİYET

Final mücadelesinde Rusya önünde tatamide Musa Şimşek, Hilal Öztürk, Münir Ertuğ ve Sıla Ersin'in elde ettikleri galibiyetlerle 4-0 galibiyete ulaşan Millilerimiz şampiyonluğunu altın madalya ile taçlandırdı.
 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar