EURO 2016 son 16 takımın eşleşmeleri belirlendi: İlk turda kim kiminle eşleşti?

EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bugün oynanan E ve F Grubu maçlarının ardından son 16 turu eşleşmeleri de belli oldu.

Kurultay

EURO 2016 eşleşmeler belli oldu

Grubunu 3. sırada tamamlayan Türkiye'nin en iyi üçüncüler arasına giremeyip elendiği şampiyonada, 6 grupta yapılan grup karşılaşmaların ardından eşleşmeler belli oldu. 

Son 16'ya kalan takımların eşleşmeleri ve maçların oynanacağı tarihler şöyle: 

Euro 2016'da son 16 turu eşleşmeleri şu şekilde:
Hırvatistan - Portekiz
Fransa - İrlanda Cumhuriyeti
İsviçre - Polonya
Galler - Kuzey İrlanda
Almanya - Slovakya
Macaristan - Belçika
İtalya - İspanya
İngiltere - İzlanda

TÜRKİYE ELENDİ

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) Türkiye, gruplarını 3. sırada tamamlayan en iyi 4 takım arasına kalamayarak turnuvaya veda etti.

EURO 2016'da grup maçlarının sona ermesinin ardından üst tura kalan takımlar belli oldu. D Grubu'nda Hırvatistan ve İspanya'ya yenilmesine rağmen son maçında Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yenerek üst tur umudunu sürdüren A Milli Takım, diğer grup karşılaşmaları sonuçlarının belli olmasının ardından turnuvadan elendi.

E Grubu'nda İrlanda Cumhuriyeti, İtalya'yı 1-0 yenerek puanını 4'e yükseltti ve Türkiye'nin yerine turnuvaya devam eden takım oldu. Grubun diğer mücadelesinde, Belçika'nın İsveç'i 1-0 mağlup etmesi ise milliler için yeterli olmadı.

Turnuvanın gruplarını 3. sırada tamamlayan en iyi 4 takımı ise 4 puanlı Slovakya ve İrlanda Cumhuriyeti ile Türkiye'den daha iyi averaja sahip 3 puanlı Portekiz ile Kuzey İrlanda oldu.

Bu sonuçla Türkiye, tarihinde 4. kez katıldığı Avrupa Şampiyonası'na ikinci kez grup aşamasında veda etti.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar