Azerbaycan'da Milli Güvenlik Bakanı Eldar Mahmudov'un evinde ölü bulunduğu konuşuluyor

Azerbaycan'ın eski Milli Güvenlik Bakanı Eldar Mahmudov'un ölüm haberleri Azerbaycan basınında büyük baskılara rağmen yayılmakta devam ediyor. Ayrıca hükumet yetkilileri tarafından bu haberle bağlı resmi bir açıklama henüz yapılmadı. 

Kurultay

Görevden alınan İstihbaratçı Bakan Öldürüldü mü?

Ev hapsinde tutulan Azerbaycan istihbaratının başı ve Milli Güvenlik eski Bakanı'nın öldürüldüğü haberleri Azerbaycan'da yaygın olarak konuşuluyor. Bununla bağlı yapılan açıklamalara ve belgelere yasak getiren, Aliyev Rejiminin eski bakanı susturmak için büyük önlemler aldığı ve başa çıkamayacağını anlayınca öldürdüğü iddialarına yer veriliyor.

Azerbaycan kaynağından aldığımız habere göre sözde ''yolsuzluk ve silahlı çete'' yapılanmalarından dolayı görevinden alınan Bakan'ın öğlen saatlerinde geçirdiği kalp rahatsızlığından dolayı ambulans çağrıldı. Hemen sonrasında istihbarat üst düzey yetkililerinin bölgeye gelmesi sonrasında evin yakınlığına kimse yakaştırılmıyor.


Eski Bakan'ın görevden alınma sebebi tam olarak bilinmese de çeşitli söylemler var. Onlardan biri Azerbaycan Milli Bankası'nda Genel Müdür olan akrabası Cahangir Hacıyev'le yaptığı yolsuzluk iddaları. Diğer bir bilgiyse Azerbaycan'ın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in izni olmadan Bakan'ları dinletmesi ve Bakanların yaptığı tüm yolsuzlukları İlham Aliyev'e bildirdikden sonra görevine son verilmesidir.

Son dönemde Azerbaycan hukümetinde çeşitli sebeblerden çıkan sıkıntılar ve yaşanan entrikaların altında şüphesiz ilham Aliyev'in devlet yönetimindeki zaaflığı olarak muhalifler tarafından bildiriliyor.
 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar