Erdoğan'ın başkanlığındaki Kabine toplantısı başladı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Erdoğan başkanlığında bugün Beştepe’de toplandı. Toplantıda koronavirüs kısıtlamalarla ilgili yeni kararlar alınması bekleniyor. Koronavirüs ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden Bilim Kurulu’nun önerilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erdoğan ve diğer bakanlar ile paylaşacak. Yapılan sunuma göre, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler ile ilgili yeni kararlar alınması bekleniyor.

Kurultay

Erdoğan'ın başkanlığındaki Kabine toplantısı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başladı. Toplantının ana gündem maddesi ise koronavirüs tedbirleri olacak. Toplantının sonunda alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulusa sesleniş konuşması ile vatandaşlara duyuracak.

KAFE VE RESTORANLAR AÇILACAK MI?

Toplantıda, kafe ve restoranlar için farklı formüller geliştirilmesi de görüşülecek. Kafe ve restoranların, 30-45-50 yöntemi uygulanarak açılması bekleniyor. Öte yandan HES kodu uygulamasının zorunlu olması, AVM'lerdeki 3 saat kuralına benzer şekilde müşterinin 45 dakikada mekandan ayrılması istenecek.

KISITLAMALAR ESNETİLECEK Mİ?

Koronavirüse karşı alınan hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında, hafta sonları 56 saatlik sokak kısıtlaması ile ilgili karar alınması beklenmiyor. Bilim Kurulunun kısıtlamaların bir süre daha sürmesi yönünde açıklama yapması nedeniyle kısıtlamaların mart ayından itibaren esnetilmesi planlanıyor.Kritik Kabine toplantısı başladı!

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar