Emeklilerin bayram ikramiyesi alacağı tarih belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 12 milyona yakın emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerini 17-29 Temmuz tarihleri arasında alacağını duyurdu.-

Kurultay

Emeklilerin bayram ikramiyesi alacağı tarih belli oldu

Bakan Selçuk tarafından emekli ve hak sahiplerinin mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin farklı tarihlerde, emekli aylıkları ile birlikte hesaplarına yatırılacağı açıklandı.

FARKLI TARİHLERDE YATIRILACAK

Selçuk, zamlı Temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK'lı emekliler için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur'lu emekliler için ise 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşların Ağustos ayına ilişkin aylıklarının, Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle Temmuz aylık farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini belirtti.

İŞTE O TARİHLER

Böylece Ziraat Bankası'ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz'da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlara da 29 Temmuz'da ödemeler yapılacak.

Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerin ödemesi ise 28 Temmuz'da yapılacak.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar