Doğu Türkistan'da toplama kamplarına en çok aileyi geçindiren erkekler gönderiliyor!

Çin'in Doğu Türkistan'daki toplama kampı zulmüne dair sızan belgelerin incelenmesi sonrası yeni bulgular ortaya çıkmaya devam ediyor.

Kurultay

Doğu Türkistan'da toplama kamplarına en çok aileyi geçindiren erkekler gönderiliyor!

Adrian Zenz adlı Doğu Türkistan ve Çin uzmanına göre Doğu Türkistan'da toplama kampına en çok "baba" pozisyonunda olan aileyi geçindiren orta yaş erkekler yollanıyor. Zenz, bu pozisyondaki erkeklerin neredeyse yarısının toplama kamplarına gönderildiğini ifade etti.

30-59 yaş arasında erkeklerin yine toplama kamplarına en çok gönderilen grup olduğunu belirten Zenz, 20-29 yaş aralığında bunun daha az gözlemlendiğini açıkladı. Zenz, kırsal bölgelerde insanların toplama kampına gönderilmesi oranının yaklaşık yüzde 15-20 aralığında olduğunu, bunun bazı bölgelerde yüzde 30'a yaklaştığını ifade etti.

Zenz ayrıca Çin'in toplama kamplarını kendi resmi belgelerinde çeşitli adlar ile doğruladığını belirtti. Zenz'in gösterdiği belgelerde polis sayısındaki artış, Doğu Türkistan'daki hapishanelere ve sözde eğitim kamplarına ayrılan bütçelerdeki rekor artışlar yine aynı şekilde kitlesel bir toplama kampının varlığını doğruluyor.

Zenz ayrıca hükumetin kendi internet sitesinde sözde yeniden eğitim kamplarının amacının "beyinleri yıkamak, kalpleri temizlemek, doğruyu desteklemek ve şeytanı ortadan kaldırmak" şeklinde ifade edildiğini açıkla

 

Kaynak: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar