Diyarbakır'da PKK'ya silah ve eleman temin eden 2 terörist yakalandı

Diyarbakır'da bölücü terör örgütü PKK'ya silah ve eleman temin eden 2 terörist yakalandı.

Kurultay

PKK'ya silah ve eleman temin eden 2 terörist ele geçirildi

Diyarbakır'da jandarma ekipleri tarafından bölücü terör örgütü PKK'nın şehir yapılmasına yönelik yapılan operasyonda, teröristlere silah temin eden 2 bölücü terör örgütü üyesi yapılan başarılı operasyonla yakalandı.

ŞEHİR MERKEZİ YAPILANMASINA YARDIM

Yakalanan teröristler yapılan adli işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu. 
Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Lice İlçe Jandarma Komutanlığınca yürütülen istihbari çalışmalarda, "Doktor" kod adlı C.T ve "Ferit" kod adlı F.A'nın PKK/KCK terör örgütü adına silah satın aldıkları, bu silahları terör örgütü adına şehir merkezlerinde faaliyet yürüten terör örgütü mensuplarına dağıttıkları ve örgüte eleman temin ettikleri tespit edildi.


Diyarbakır'da belirlenen adreslerde yapılan operasyonda, C.T ile F.A, yakalandı.


Gözaltına alınan teröristler, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.


TERÖR İŞBİRLİKÇİLERİNE YÖNELİK MUAMELE DEVAM EDECEK
Diyarbakır Valiliğince yapılan açıklamada, teröristlerin ''Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak'' suçundan tutuklandıkları, bölgedeki yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında, PKK/KCK terör örgütünün sivil yapılanması, işbirlikçi faaliyetleri ve finans kaynaklarının kurutulmasına yönelik yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmekte olduğu bilgileri kaydedildi. 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar