Dışişleri Bakanlığından, Ermenistan'ın Nahçıvan'a yaptığı roketli saldırıya kınama

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan’ın, Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne düzenlediği roket saldırısını kınadı.

Kurultay

Dışişleri Bakanlığından, Ermenistan'ın Nahçıvan'a yaptığı roketli saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı bugün yaptığı bir açıklamayla Ermenistan'ın Azerbaycan'a bağlı  Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne yaptığı saldırıyı kınadı. "Ermenistan silahlı kuvvetlerinin işgal altındaki Gubadlı rayonundan Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin Ordubad rayonuna düzenlediği roket saldırısını şiddetle kınıyoruz." denilen açıklamada, Ermenistan'ın aldığı yenilgiler nedeniyle daha da saldırganlaştığı belirtildi. 

"ERMENİSTAN, SAVAŞI AZERBAYCAN DIŞINA YAYMAYA ÇALIŞIYOR"

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın çatışmayı Azerbaycan topraklarının dışına yaymaya çalıştığını belirterek, şunları kaydetti:

"Ermenistan silahlı kuvvetlerinin işgal altındaki Gubadlı rayonundan Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin Ordubad rayonuna düzenlediği roket saldırısını şiddetle kınıyoruz. Ermenistan'ın işgal ettiği topraklarda aldığı yenilgiler sebebiyle her geçen gün daha da saldırganlaştığı görülmektedir. Ortak sınırımız bulunan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne yönelik saldırısı, çatışmayı Ermenistan'ın işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarının dışına yayma gayretinin yeni ve tehlikeli bir örneğidir. Ermenistan'ı bu tehlikeli provokasyonlardan vazgeçmesi lazımdır."

ERMENİSTAN SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR

Öte yandan Ermenistan'ın sivillere saldırarak savaş suçu işlediğine dikkat çekilen açıklamada, "İnsani ateşkesi ihlal eden Ermenistan sivillere saldırarak savaş suçu işlemekte, şimdi de çatışmayı başka boyutlara taşıma gayretine girişmektedir. Ermenistan, bu saldırgan eylemlerinin sonuçlarını iyi hesap etmelidir. Can Azerbaycan'la ve Azerbaycanlı kardeşlerimizle dayanışmamız her zaman tam olacaktır." diye bildirildi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar